• 0312 865 10 12
  • info@halbes.com

YOZGAT İÇİN MİLAT

Tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda çok zengin bir floryaya sahip olmasına rağmen henüz kıymetini bilmeyen ve ekonomiye kazandıramayan Yozgat’ın dikkatini çeken ünlü Beyin Cerrahı Prof. Dr. Haluk Deda, OSB’ye de tesis kurmak için girişimlerini hızlandırdı. Bu yatırımın Yozgat için milat olacağını belirten TSO Başkanı Metin Özışık, “Tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için bu ilk adımdır. Bugün Başkanlık sürecimin en mutlu günlerinden birini yaşıyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık’ın yaklaşık 3 yıl önce dikkat çekip, Yozgat’ın aromatik bitkiler konusundaki zenginliğiyle ilgili bilgi vermesi için davet ettiği Prof. Dr. Haluk Deda, OSB’ye kuracağı tesis için çalışmalarını hızlandırdı.

  1. HALUK DEDA

YOZGAT’A GELDİ

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, tıbbi aromatik bitkiler alanında Yozgat’a yatırım yapan Prof. Dr. Haluk Deda, danışmanları Alman Binder Dehidrasyon Teknolojisi Yöneticisi Johann Binder ve Türkiye’den GDT Yatırım Danışmanlık Uzmanı Kenan Ekrem Kadıoğlu ve GDT Yatırım Danışmanlık Uzmanı Ekmel Kadıoğlu ile bir araya geldi.

‘FIRSATIN STOKU OLMUYOR’

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, bu yatırımın Yozgat için önemine dikkat çekti. Yozgat’ın sanayileşme noktasında ortaya çıkan fırsatları kaçırdığını savunan Özışık, “Hangi sebeplerle kaçırdık, ne yapmalı idik. Tüm bu sorunların elbet cevabı var. Ama esas olan, ders alarak geleceğe bakabilmek. Bu saatten sonra mobilya sektöründe Kayseri ile rekabet edebilir miyiz Hayır! Makine sektöründe Konya ile rekabet edebilir miyiz? Hayır! Un ve değirmen imalatında Çorum ile rekabet edebilir miyiz? Hayır!” dedi.

SÖZ BİTTİ YATIRIMCI GELDİ

4 yıldır her ortamda söyledi şeylerin gerçek olmaya başladığını, bunun büyük mutluluğunu yaşadığını belirten Özışık, “Yozgat tarımını çeşitlendirmeli, tarım sanayinde gelişmeliyiz. Söz bitti, söylem bitti, işte yatırımcı geldi. Teşekkürler; “Prof. Dr. Haluk Deda” Yozgat OSB’de binasını aldı, eksiklerini tamamladı. Bitki kurutma, işleme ve paketleme tesisini kuruyor. Bu sektörde dünyanın en büyük firmalarından biri olan Almanya’da faaliyet gösteren “Binder Dehidrasyon Teknolojisi Yöneticisi Johann Binder ve Türkiye’den GDT Yatırım Danışmanlık Uzmanı Kenan Ekrem Kadıoğlu, GDT Yatırım Danışmanlık Uzmanı Ekmel Kadıoğlu’da danışmanlıklarını yapıyor.

BAŞKANLIĞIMIN EN MUTLU GÜNÜ

Geleceğimiz toprakta. Toprağın nimeti de, nimetin sanayisinde. Bu yatırım Yozgat için milattır. Tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için ilk adımdır. Bugün Başkanlık sürecimin en mutlu günlerinden biri” dedi.