• 0312 865 10 12
  • info@halbes.com
Halbes Enerji ve Yerli Rüzgar Türbini

Biz Kimiz?

Halbes 2010 yılında tarım, hayvancılık ve sanayi sektörüne farklı bir yaklaşım getirmek amacıyla Ankara’da kuruldu. Sanayi alanında faaliyetlerini, yenilikçi ve son teknoloji rüzgar türbinlerinin imalatını yaparak gerçekleştirmektedir. Ürettimini gerçekleştirdiğimiz ‘%100 Yerli Rüzgar Türbinleri’ ile yenilenebilir enerji sektörüne ‘yeni bir soluk’ getirmeyi hedeflemekteyiz.

Halbes Enerji olarak, çevre dostu enerji üretiminin Türkiye ve Dünya için her geçen gün ‘zorunlu’ hale geldiğinin bilincinde olarak hareket etmekteyiz. Bu bilinç doğrultusunda Türkiye’nin ilk ve tek yerli kanat profiline sahip, Dünya’da ki benzer kanat profillerinden en az yüzde 43* daha fazla enerji toplayabilen, yerli rüzgar türbinini üretmekteyiz. Üretim faaliyetlerimizi, Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 1.400 m2 kapalı alanda ve Hasanoğlan Fabrikalar Bölgesi’nde 1.500 m2 kapalı alanda olmak üzere 2 adet fabrikada toplam 2.900 m2 kapalı alanda yürütmekteyiz.

Rüzgar enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren sistem olan rüzgar türbinleri; kule temeli ve kule, santral kabini, otomasyon, hub ve kanatlar olmak üzere 4 ana kısımdan oluşmaktadır. Enerji dönüşümünde verimlilik, santral kabini, otomasyon, hub ve kanat kısımlarda ortaya çıkmaktadır. Rüzgar türbinlerinde kullanılan parçalar belirli bir standarttadır. Rüzgar türbinlerini farklılaştıran, verimliliklerini etkileyen en önemli kısım olarak kanat yapısı görülmektedir. Kanat profilleri dizaynı konusunda Dünya çapında 3 adet patent bulunmaktadır. Bunlardan birisi Halbes Enerjinin baş mühendisi olarak görev yapan Yücel Hökelek’e ait ‘YÜCEL (ikili) KANAT PROFİLİ’dir. Halbes Enerji, ürünlerinde bir Türk Bilim Adamına ait patentli buluş olan ‘YÜCEL (ikili) KANAT PROFİLLERİ’ni kullanmaktadır. Dünya’daki en üstün kanat yapısı olan Yücel ikili Kanat Profilleri sayesinde Halbes Enerji, yatırımcılara en kısa amortisman süresini ve en uzun garanti süresini taahhüt etmektedir.

Halbes Enerji, yürütmekte olduğu çeşitli TUBİTAK ve KOSGEB AR-GE Projelerini en kısa sürede sonuçlandırarak üretim envanterine yeni ürünler katma çabası içindedir. Özellikle mobil ve hibrit enerji sistemleriyle sektörün taktirini kazanmış durumdadır. Firmamız, Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından verilen, Teknolojik Ürün (TÜR) Belgesine de yaptığı AR-GE çalışmaları neticesinde de bu belgeye sahip olan tek firmadır. Firmamız, YERLİ MALI ÜRETİM Belgesine sahip tek rüzgar türbini üreticisidir. Aynı zamanda CE Belgesi, ISO Kalite ve

 

Yönetim Belgeleri’ne de sahiptir.

Halbes Rüzgar Türbinleri, Türkiye’de yenilenebilir enerji sistemlerinin ülkemizin her alanında uygulanabilir hale getirerek, ülke ekonomisine faydalı olma çabası içindedir.

 

Rüzgar türbini, şebeke bağlantısı, hibrit enerji